Znajdujesz się na: Strona główna »Usługi »doradztwo, prawo » Darmowe porady prawne ...
Treść ogłoszenia
Opis:

Nieodpłatna pomoc prawna działa już od niemal trzech lat, na terenie powiatu bocheńskiego funkcjonują cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej są ulokowane w miejscowości Lipnica Murowana i Drwinia, punkty te prowadzi Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”.
Nieodpłatne usługi świadczone przez prawników dotyczą niemal każdej dziedziny prawa, a pomoc prawna obejmuje darmowe poradnictwo prawne, pomoc w przygotowaniu wniosku o pełnomocnika z urzędu oraz zwolnienie od kosztów sądowych lub pomoc w przygotowaniu wzoru pisma w sprawie.
Zamiast szukać rozwiązań problemów prawnych w niepewnych źródłach w Internecie, warto skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej. Do punktu darmowej pomocy prawnej warto udać się nie tylko w sytuacji już zaistniałych problemów prawnych, ale przede wszystkim zanim podejmiemy jakąkolwiek czynność prawną, aby upewnić się czy nie przyniesie nam dotkliwych sankcji.
Porady są udzielane przez prawników z odpowiednimi kwalifikacjami, zaznajomieni ze sprawami, które do nich trafiają, ososby korzystające z pomocy prawnej mogą liczyć na fachową i profesjonalną pomoc z ich strony .
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej czynne są w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Dyżury prawników świadczone są w różnych godzinach, aby z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia (prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie). Dokładne godziny dyżurów prawników w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej znajdujących się w Lipnicy Murowanej i Drwini są dostępne na stronie internetowej http://kolpingbochnia.pl

Harmonogram dyżurów prawników w punktcie Lipnica Murowana (Urząd Gminy Lipnica Murowana 19, pok. nr 2)

Poniedziałek 08.00 -12.00
Worek 14.00 -18.00
Środa 08.00 -13.00
Czwartek 14.00 -18.00
Piątek 09.00 -13.00

Harmonogram dyżurów prawników w punkcie Drwinia (Drwinia 57, Urząd Gminy pok. nr 5 oraz pok. nr 1(dla osób niepełnosprawnych lub z ograniczoną możliwością poruszania się))

Poniedziałek 13.00 – 17.00
Worek 12.00 – 16.00
Środa 14.00 – 18.00
Czwartek 08.00 – 13.00
Piątek 08.00 – 12.00


Szczegółowe informacje o darmowych poradach prawnych można również uzyskać dzwoniąc pod nr tel.: 14/635 11 17; kom. 886 249 251 lub pisząc; email: bochnia@kolping.pl
Pod wyżej wskazanymi numerami telefonu można pozyskać wszelkie informacje dotyczące działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym kryteriów jakie musi spełniać uprawniony oraz informacje dotyczące dokumentów które należy przedstawić celem uzyskania pomocy.
Pod wskazanym adresem internetowym znajduje się szczegółowy harmonogram, dane kontaktowe. Co istotne wizyta w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej co do zasady nie wymaga jakiejkolwiek rezerwacji.
Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi http://kolpingbochnia.pl/aktualnosci-nieodplatnej-pomocy-prawnej/ oraz filmy edukacyjne.

Zachęcamy do skorzystanie z nieodpłatnej porady prawnej.
Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa.

Zdjęcia
Miniaturki: (kliknij żeby powiększyć)
Darmowe porady prawne w powiecie bocheńskim,  Gdzie się zgłosić?
Kontakt
E-mail:
Telefon:
886249251
Nr gadu-gadu:
0
Skype:
Strona www: